top of page

Sihri Keşfedin -Bu #Indigo2022


Indigo 2022

#Indigo-çivit mavisi2022 senesine hoş geldiniz – hayatınızın macerasına, benzeri olmayan bir yolculuğa hazır mısınız?


#Indigo-çivit mavisi2022 senesine hoşheldiniz, beklenmeyenin bekleneceği, mantıksız olanın mantıklı olandan daha anlamlı olacağı bir sene. Tüm kartların muallak olduğu ve ne olacağını sadece kaderin bildiği bir yıl. Görünmeyenin görünür olduğu, hayalin netlikle yer değiştirdiği ve gerçeğin daha net bir vizyon ile görüldüğü bir sene.


İndigo rengi ile bağlantılı arketipler Büyücü, Kaos ve Ölüm’dür. Tepeler koşmadan ve yıl sonuna kadar kış uykusuna yatmayı planlamadan önce, ki kış uykusu indigo ile oldukça bağlantılıdır, dolayısıyla kaçış yoktur, by üç arket arketipin de içeriden dışarıya derin bir değişim ile ilgili olduğunu dikkate almak gerekir. Derin dönüşümden yenilik ve yeniden doğuş gelir.


İndigo seneleri olan 2013, 2004, 1995, 1986 seneleriniz nasıldı?


Ölüm, eminim size de katılacaksınız, hayatımızda ortaya çıkan şekli ve biçimi ne olursa olsun, oldukça dönüştürücü bir deneyimdir. Bazen, bitmemiş bir proje, artık iki tarafa da hizmet etmeyen bir ilişki ya da geçmişte bize yardımcı olan ama şimdi zararlı olan eski bir davranış kalıbı olsun, bir şeyin “ölmesine” izin vermemiz gerektiğini ne kadar bilsek de, yine de sevgili hayata sıkı sıkı sarılırız. Ve yine de ölüm çok zengin fırsatlar getirir.

Bu sene için soru “ölmesi gereken nedir?” olabilir.


Birkaç yıl önce, Lizbon'daki bir öğrencim, bir kısmı ölüm tarihlerine, ölüm yaşına bakarak ve ardından senenin rengini ve ölen kişinin yaşını hesaplayarak zamanını geçirdiği yerel bir mezarlıkta indigo hakkında bir vaka projesi yaptı. Tekrarlayan renk , süpriz süpriz süpriz indigo oldu ! Ölümü ne kadar çok kucaklarsan o kadar çok yaşarsın, ondan ne kadar çok kaçarsan yaşamak için o kadar az yaşam gücüne sahip olunduğuna dair yerli bir inanç vardır.

İndigo hakkında sevdiğim birçok şeyden biri, zamanın dışına çıkmamıza yardımcı olma yeteneğidir. Bütün renklerin bizin geçmiş ve bugüne ait anılarımızla bağlantıya geçirme yeteneği vardır. Ancak indigo, geçmişin, şimdinin ve geleceğin kilidini açmanın anahtarını tutan renktir. Bizi geçmişte takılı ya da sadece geleceğe odaklı tutan görünmez ipleri görünür kılar. Diğer bir indigo sorusu ise şudur “Zamanımın çoğunun nerede geçiriyorum, geçmişte mi, bugünd mi veya gelecekte mi?”

İndigonun gözünden bakabilseydik, dünyayı şu şekilde görürdük; görünmez bağlantılarla, gizli kodlarla dolu ve en önemlisi ışığı hemde ışığın en fazlasını göreceğimiz bir dünya. Zira indigo karanlığı getiren şeylerden biri olsa da, aynı zamanda en çok ışığı getirendir. Bu paradoks, illüzyon ve entrikacı oyuncu enerjinin rengidir.


İllüzyon ve entrikacı enerji en hafif tabirle oldukça zorlayıcı olabilir. Bu düzenbaz enerjiyle, çocuk hikayelerinde, genellikle çok çekici ve kurnaz "Bay Fox" ile tanışırız. Yetişkinler olarak kendimizi bir hafta sonunda hayatımızı değiştirmeyi vaat eden şeylere kaydolurken veya satın alırken ya da sonsuz gençlik vaadi olan bir ürünü kullanırken bulabiliriz. Bir indigo yılını mecazi olarak, "Çıplak, üzerinde elbisesi yok!" diye bağıran küçük çocuğun yılı olarak düşünün , aynen Kralın Yeni Giysileri hikayesinde olduğu gibi, yanılsama bozulur ve gizli ve görünmez olan artık herkesin görebileceği şekilde ortaya çıkar. Bir sonraki indigo soru, "nereyi net göremiyorum, nerede sezgime güvenmiyorum" çizgisinde olabilir.


Bazen, istesek de istesek de açıkça görmemizi engelleyen şey, bizi atalarımıza bağlayan görünmez bağlar ve etkilerdir. Sadece ebeveynler, büyükanne ve büyükbabalar veya büyük büyükanne ve büyükbabalar değil, aynı zamanda geçmiş yedi neslin etkileri. Bir nesilde çözülmeyen şey, sonunda çözülene kadar dalgalanacak ve gelecek nesillere aktarılacaktır.

Atalarınızın tüm hikayelerini bir araya toplamak ve bir soy ağacı oluşturmak, belki de bizi çok uzun süredir rahatsız eden tekrar eden kalıpları görünür kılmanın bir yoludur. İndigo renginin soy ağacınızın köklerinden aşağı aktığını görselleştirmeyi deneyin, indigo geçmişe ait olanı ve etkilerini toprağa gömmeye yardımcı olur. Bir gün biz de Ata olacağız, hepimiz eğitimde olan atalarız. Geleceğe ne gönderiyorsunuz?


Bu bloğun başında söylemiştim, indigo rengi bir yıl, tüm kartlarınızın havaya fırlatıldığı ve sadece kaderin kabaca aşağı yukarı, nereye ineceğini bildiği ve hatta bunun tartışma ve müzakere için açık olduğu bir yıldır. Kontrol etmeyi ve düzeni seviyorsanız, önümüzdeki 12 ayı biraz stresli bulabilirseniz, indigo rengi bir yılın anahtar kelimesi TESLİM OLMA, BIRAKABİLMEK. Bu pasif veya atıl, hareketsiz olmakla ilgili değil, daha çok dingin olmakla ve Ruhun hareketini dinlemek ve hissetmekle ilgilidir. Bunu ancak, her şeyin nasıl olması gerektiğini düşünmeyi bırakıp, bakışlarımızı içimize çevirdiğimizde yapabiliriz. Bu, dürtüsel davranmakla spontane olmak arasındaki farktır."Dans eden bir yıldız doğurmak için

içinizde bir kaos olmalı "

Friedrich Nietzsche
Kaosun ortasında her zaman bir tür daha yüksek düzen vardır, kaos gibi görünen zamanlara dönüp baktığımızda, eninde sonunda umutla büyük resmi görürüz. Kaostan, bizi yeni bir yöne veya şu anda yaşadığımız hayata dair daha derin bir anlayışa sahip olan yeni bir hayatın ortaya çıktığını görürüz.


Portekiz'den İngiltere’ye geri döndüğümde, benim egosal bir parçası olmayan bu durumla her gün gün boyu savaştım. Gelgelelim ki, net olarak başka bir seviyede Ruhumun farklı bir fikri vardı, şimdi geriye dönüp baktığımda, geri dönüş hareketimden aylar önce işaretlerin orada olduğunu görebiliyorum. Aynı şekilde İngiltere’deki hayatımın nasıl geliştiğini gördüğümde, Portekiz'de kalsaydım bunun olmayacağını anlıyorum. Tecrübe harika bir şey.


Ölüm, illüzyon ve kaostan bahsetmiştik ki bunların hepsi bir İndigo yılında daha çok karşılaşıyormuşuz gibi görünüyor, ama şimdi indigo'nun diğer değerli özelliklerinden biri olan hakkında konuşalım, sihir.
" Sihir kendine inanmaktır.

Bunu yapabilirsen, her şeyi gerçekleştirebilirsin"

Johann Wolfgang von Goethe
İndigonun büyüsü, doğru farklı şeyleri doğru zamanda ve doğru sırayla bir araya getirmekle ilgilidir. Bilgi ve ustalığa sahip olduğumuzda, kendi sihrimizi bulma ve yaratma potansiyeline sahip oluruz. Üzerinde düşünebileceğiniz bir soru; "Benim sihirim ne?”


Senin sihrin, neredeyse hiç düşünmeden kolaylıkla yaptığın, başkalarına çok kolay görünmesini sağladığın şeydir. Genellikle "ham bir yeteneğe" sahip olarak anılır, o kadar doğal ve güçlü bir şeydir ki, derinlerde bir şey tarafından ateşlenip körükleniyormuş gibi görünür. Ham yetenek kendi başına kaotik ve vahşi olabilir, kanalize edilebilir ve rafine edilebildiğinde bir ustalık haline gelir.


Bir büyücü asla sadece bir sihirbaz değildir, büyücü önce çıraktır, sihrini nasıl yöneteceğini ve odaklayacağını öğrenir. Onu gerçek bir sihirbaz yapan kendi büyü türünü öğrenmesi ve anlamasıdır.


Joseph Campbell yazdı, "Başkalarından rehberlik ve yönerge alın, ancak kendi yolunuzu bulun "


Kendi yolunu bulmak bir şeydir, onu takip etmek ise tamamen farklı bir şeydir. Cesaret ve gözüpeklik gerektirir. Yine, Joseph Campbell'in yazdığı gibi, önünüzdeki yol açık ve berraksa, o zaman bu sizin yolunuz değildir. Elbette, renklerle olan kendi yolum net değildi, formülü öğrenmek derinlerdeki bir şeyi yeniden uyandırmak gibiydi, ancak onu nasıl işleyeceğimi ve kullanacağımı öğrenmek sürekli gelişen bir hem anlaşılır hem de dönüştürücü bir yol oldu ki hala da öyle, sürekli gelişen ve açılan bir yol.


Yol boyunca, kendi renk sihrimin bir kısmının insanların keşfetmelerine ve eşşiz yeri doldurulamaz olmalarına yardımcı olmak olduğunu öğrendim. Benzersiz bir şekilde yeri doldurulamaz olmanın bir parçası, doğal varoluş biçiminizi ortaya çıkarmaktır, öyle ki, kopyalanması veya çoğaltılması imkansızdır ve içinde saklı olan ışık o kadar parlaktır ki, başkalarına kendi sihirlerini keşfetmeleri için ilham verir.


Bu ingigo yılı metamorfoz yılınız olsun. Derinlere inmek için zaman ayırın ve artık size hizmet etmeyen şeyleri bırakmak için psişenizin karanlık köşelerine ışık tutun. Bu aynı ışığı illüzyonun sihirini ve eski kalıtsal kalıpları kırmak için kullanın. Kalbinizi şarkı söyleten ve Ruhunuzu uçuran şeyi keşfedin. Sihir olun, kaosa teslim olun ve hayali simyanın başlamasına izin verin.


" Tırtıl tam her şeyin bittiğini düşündüğünde,

Kelebek oldu "Çok yakın bir zamana kadar,

Renklerle,
Çeviri için Banu Gürün'e teşekkürler

22 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page